> > Paris Hilton'a Öyle Bir Şaka Yaptılar ki?
Rottweiler'ın yavrularını görenler gözlerine inanamıyor!

Rottweiler ile Terrier'in yavruları sizi şaşkına çevirecek!...

Zeka Oyunları

Zeka Oyunları

Zeka Oyunları ile Beyin jimnastiği yapın

Zeka ve akıl, birbirine çok karıştırılan bu iki kavram hayatımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz yeteneklerdendir. Zeka gelişimi daha anne karnında başlıyor, ve beyin hantallaştırılmaz ise ömür boyu devam ediliyor. Sanılanın aksine hafıza boş bir kağıt gibi değildir, yazdıkça dolmaz, sınırlanmaz. Zekanızı zorlayarak gelişmesini sağlayabilirsiniz. Bunun en ideal yolu ise zeka oyunları oynamak. Mantığa dayalı bu oyunlar düşünmenizi sağlayarak beyin jimnastiği yapmanıza olanak sağlıyor. Bu sayede hafızanız güçleniyor, unutkanlık ihtimali azalıyor ve günlük hayatta daha farklı bakış açıları geliştirerek hem sosyal hayatınızda hem iş hayatınızda daha başarılı olabiliyorsunuz.


Çocukların gelişiminde de oldukça önemli olan zeka oyunları, yetişkinler için de beyinlerini genç ve diri tutmalarını sağlıyor. Bu oyunları sık sık oynayarak ileride alzheimer olma riskinizi azaltabilirsiniz. Zeka oyunları çok farklı kurgularla çok farklı sahnelerle karşımıza çıkabiliyor. Satranç gibi klasik oyunların dışında tangram, bloxorz gibi mekanik oyunlar da yine internetten oynanabiliyor. Doğru ve çabuk düşünebilme alışkanlığını geliştiren ve destekleyen zeka oyunları, eğlenmemizi sağlarken beynimizin de zinde kalmasını sağlayarak sağlığımıza da aslında katkıda bulunuyor diyebiliriz. Sudoku gibi sayısal oyunlardan, şekil oyunlarına, masa oyunlarından kelime oyunlarına kadar pek çok zeka oyunu ile zeka kapasitenizi artırın, hafızanızı geliştirin. Kısa bir zaman sonra günlük hayatınızdaki etkilerini fark etmeye başlayacaksınız. Daha şüpheci olacak, ve farklı bakış açıları kazandığınızı göreceksiniz.

 

Phit Zeka Oyunu Nasıl Oynanır ?

 

Zeka oyunu mouse ile oynanmaktadır . Amacınız elinizdeki bütün şekilleri sarı kısma sığdırabilmek .İlk başlardaki bölümlerde çok kolay başlayan sonlara doğru zorlaşmakta. 

 

İyi Oyunlar 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zeka Oyunları

6/10 (Toplam 12 oy)