STRONNNG

ÖZET...

legend online oyna okey online oyna smeet online oyna tavla odası oyna
Türkiye’nin en iyi Okeycileri burada! Sen de hemen katıl! Mynet Okey masalarında Okey Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur!
Dahası da var:
-VIP Paketi ile kendine özel okey oyun odası açabilirsin.
-Süper Paket ile 2 kat puan kazanabilir, hem sohbet edip hem de özel mesajlaşabilirsin.
HEMEN OYNA
Türkiye burada Tavla oynuyor, sen de hemen katıl! Mynet Tavla odalarında dişine göre onbinlerce rakip seni bekliyor İster ustalarla, ister çaylaklarla Tavla Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur! Haydi, Mynet farkı ile sen de Tavla Oyna! HEMEN OYNA
abonelik
Mynet Oyun > Oyun Dünyası > Üç Top Bilardo Oyna
Üç Top Bilardo Oyna

Üç Top Bilardo Oyna

ÜÇ TOP BİLARDO OYNAMAK FARKLIDIR

Teknolojinin de ilerlemesi ile internette çoğalan oyun sitelerinden istediğiniz kategoride oyun seçip oynayabilme imkânını yakalayabilirsiniz. Çok fazla kategorileri bulunan oyun sitelerinde insanlar kendi zevklerine göre istedikleri oyunu kolayca bulabilirler. Bilardo oyunu uzun zamandan beri sevilerek oynan bir oyun halini gelmiştir. Bu oyunu internetten de oynayabilirsiniz.  Bilardonun çeşitli oynama seçenekleri bulunmaktadır ve bunların hepsi internet ortamında da vardır. İster online olarak isterseniz de flash oyunlardan yararlanabilirsiniz. Bunların içinden en sevdiğinizi seçip oynamanız sizin zamanınızı daha eğlenceli bir hale dönüştürecektir.

Oyunlar insanların hayatında büyük bir yere sahiptirler. Özellikle bilardo oyunu oynayan kişi uzun süre bunun üzerine gider ve sürekli oynamak ister. Bilardo sürekli oynanarak öğrenilecek bir oyundur. Üç top bilardo herkes tarafından sevilerek oynanmaktadır.

Üç top bilardo diğer oyunların aksine daha eğlendirici olmaktadır. Kendi seçtiğiniz renk bir topu diğer 2 renkteki topa tek vuruşta değdirmeye çalışmanız oldukça heyecan verici bir hal alabilir. Bazen vurduğunuz da sadece tek topa değen diğer top sayesinde üzülebilir ya da karşı tarafta iseniz sevinebilirsiniz. Böylece oynanan oyunun zevki daha da çıkmaktadır.

Üç top bilardo oyunu arkadaşlarınız ile birlikte oynayarak güzel vakit geçirebileceğiniz oyunların başında yer almaktadır. Seçtiğiniz renkteki toplar ile karşı tarafı yenmeniz için sarf ettiğiniz çaba sayesinde oldukça güzel vakit geçirebilirsiniz.  

ÜÇ BANT ÖZEL KURALLAR 

 

Bir sayı alınabilmesi için vuruş topunun en az üç banta değdikten sonra diğer toplara çarpması gerekir. Sporcu vuruşunda kendi topunu önce banda veya önce diğer toplardan birine çarparak yapabilir. Ancak her iki topuda çarpmadan önce en az 3 banda değmesi zorunludur.

 

TOPLARIN YAPIŞMASI HALİ 

  Oyuna devam edecek sporcunun topu diğer toplardan herangi birine yapışırsa sporcunun 3 seçeneği vardır.    

- Önce bandı görerek oynayabilir.(Brikol atabilir.)          

 - Yapışmayan topu önce görerek oynayabilir. 

- Topların açılmasını ve yerlerine konulmasını isteyebilir.  

TOPLARIN DIŞARI ÇIKMASI HALİ 

Vuruş yapıldığında toplardan herangi biri dışarı çıktığında sayı alınsa bile geçersiz kabul edilir.  Oynama hakkı rakibe geçer.

 

Bilardo Oyna

  TEK BANT BiLARDO

 

Karambol branşında oyunun iyice kolaylaşması, bilardocuları yeni arayışlara itmiştir. İşte bu sebeple tek bant oyunun zorlaştırılmış disiplinlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. 

              Genel kuralı, sayının geçerli olabilmesi için, vuruş topu olmaları topun diğer iki topa çarpmadan evvel en az bir banda çarpmak zorunluluğunda oluşudur.Masada tahditli hiçbir bölge bulunmamaktadır.Carom disiplinlerinde olan genel kuralların tümü tek bant içinde geçerlidir. 

              Ancak; yapışan toplarda, oyunun mecburi olarak açış pozisyonu olarak başlamayacaktır. Vuruş topu yaptığı zaman hakem kontrolünü yapar. 

             Yapıştı kararı varsa, sporcunun  yapışmayan toptan ya da banttan (brikol) oynama hakkı mevcuttur.Tek bantta başarılı olabilmek için, açık serinin çok iyi olması gerekir. Bu sebeple, temel disiplin olan karambol serilerinin iyi öğrenilmiş olması başarı şansını artıracaktır. 

 

ARTİSTİK BİLARDO 

 

1- Katılan sporcular 4erli gruplara ayrılmaktadır. 

2- Grup 1. ve 2.leri üst tura yükselmektedir. 

3- Maçlar set sistemi ile oynanmakta ve beraberlik hali olmamaktadır. 

4- Setler toplam 75 puan ihtiva eden 10 figürden oluşmaktadır. 

5- Her figür için 3 vuruş hakkı vardır. 

6- Antrenmanda her sporcuya sadece 3 vuruş hakkı tanınır. Ancak pike kullanılmayacak ve işaretli noktalardan deneme yapılmayacaktır. 

7- Sayının geçerli kabul edilmesi için hiçbir şekilde tuş olmamalıdır. Sayı olduktan sonra tuş kabul edilir. 

8- Puan eşitliği halinde bir sonraki bir sonraki setin ilk figürü ile penaltı atışı yapılır. Sadece o sayıdaki başarı seti veya maçı kazanmaya yeter. 

9- Dörderli gruplandırma ilk sekiz belirlenene kadar 2 veya daha fazla tur olmak üzere uygulanır. İlk sekiz sporcu 1’den 8’e kadar sıralanır. 1-8/2-7/3-6/4-5 şeklinde eşleşen sporcular bu andan itibaren turnuvaya tek maç eleme sistemiyle devam eder. Yenilen elenir. 

10- Malzeme olarak; arduaz mermer, fildişi top kullanılmakta, çuha granito A ya da Simonis 300 Rapido almaktadır. Bant yüksekliği 38,5 mm.dir. 

11- Maçlar bant atışıyla başlamaktadır. Bant atışını kazanan sporcu oyuna başlama ya da rakibini başlatma hakkına sahiptir. 

12- Gruplarda aynı ülkeden iki sporcu yer almışsa ilk maç bu iki sporcu arasında yapılacaktır.

 13- Setler A-B-C-E-F ve G-H-I-J-K-L harfleri ile tanımlanıyor ve 2 gruba ayrılıyor. 

14- Grupların hangi set grubunda yarışacakları kura ile tespit ediliyor. 

15- Gömlek kuralları muhakkak ilikli olacak. Ancak 44 nolu figürde gömleğin kolunu açmak izni veriliyor. 

16- Kısa boylu sporcular yükselti kullanabiliyor. 

17- Kamçı pozisyonlarında sporcunun açı ve aradaki mesafe 2mm. yi geçmemek kaydı ile isteği karşılanıyor. Örneğin; 2 mm. sağa ve sola al, aç ya da kapa gibi. Banda yakın toplarda da bu istek karşılanıyor.

 18- Ölçüleri 60 cm’2. geçmemek kaydı ile sporcular birden fazla reklam taşıyabiliyor.. 

19- Hakemler reklam alamıyor. Beyaz eldiven şartı var. 

20- Bir sporcu seti kazanabilecek matematik farka ulaşırsa, o saatteki diğer figürler kullanılmıyor.

 

3 TOP BİLARDO OYNA

 

Bu kadar açıklamadan sonra sizleri Semih Saygıner'in Barselona'da ki gösterisiyle başbaşa bırakalım .

8/10 (Toplam 3546 oy)


Bu oyunları oynadınız mı?