STRONNNG

ÖZET...

legend online oyna okey online oyna smeet online oyna tavla odası oyna
Türkiye’nin en iyi Okeycileri burada! Sen de hemen katıl! Mynet Okey masalarında Okey Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur!
Dahası da var:
-VIP Paketi ile kendine özel okey oyun odası açabilirsin.
-Süper Paket ile 2 kat puan kazanabilir, hem sohbet edip hem de özel mesajlaşabilirsin.
HEMEN OYNA
Türkiye burada Tavla oynuyor, sen de hemen katıl! Mynet Tavla odalarında dişine göre onbinlerce rakip seni bekliyor İster ustalarla, ister çaylaklarla Tavla Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur! Haydi, Mynet farkı ile sen de Tavla Oyna! HEMEN OYNA
abonelik
Mynet Oyun > Oyun Dünyası > Tavla Oyna
Tavla Oyna

Tavla Oyna

TAVLA OYNA

 

Tavla hayatımız da en azından bir kez oynadığımız hemen hemen oynamayı bilmeyeni olmayan oyun tercihlerimiz arasında her zaman ilk sırada yer alan tavla artık her zaman sizinle. İnternet aracılığı ile hem bilgisayara karşı hem de online olarak gerçek bir rakibe karşı oynama imkanınız var. Hayatımızın önemli oyunlarından biri olan tavla oyna artık online olarak ne zaman sıkılırsak ya da ne zaman canımız tavla oynamak isterse bizim ile birlikte. Canınız tavla oynamak istiyor ama karşınıza oturtacak bir rakip mi bulamıyorsunuz? Ya da artık hep aynı kişi ile oynamaktan sıkıldınız mı? İnternete girip arama motoruna tavla oyna yazmanız yeterli. Karşınıza o kadar çok alternatif gelecek ki içlerinden birini seçmekte zorlanacaksınız. En zevkli olanı kuşkusuz ki gerçek bir rakibe karşı tavla oyununu oynamak. Üstelik rakibiniz sadece ülke sınırlarından değil yabancı ülkelerden bile olabilir. Tavla da kendinize güveniyor iseniz o halde buyurun tavla başına. Online oynan tavla da her galibiyetiniz, beraberliğiniz deneyim puanı olarak hanenize işlenir. Ne kadar oyun kazandıysanız o kadar ustasınız demektir bu işte. Kendi ustalık derecenize göre rakiplerinizi seçebilir kıyasıya bir mücadele için masaya oturabilirsiniz. Tavla oyna da oynarken hem çok eğlenirken hem de yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Ben sadece kendimin rakibiyim başka rakip tanımam diyorsanız Tavla oyna oyununu rakip olarak bilgisayarı seçerek, bilgisayara karşıda oynayabilirsiniz.

 

Tavla, ikisi iç ve ikisi dış ev olarak adlandırılan dört çeyreklik kısma veya bölmeye ayrılmış bir tahta üzerinde oynanan iki kişilik bir oyundur. Her tavla bölmesi sırayla değişen altı siyah ve beyaz “hane”den oluşur. Her oyuncunun siyah veya beyaz on beş pulu ve bir çift zarı vardır. 

Milyonlarca hayran yakalamış olan bu oyun tek başına şansa mı dayanır? Pek değil… 

Şans elbette önemli bir rol oynamasına rağmen, oyuncuların çeşitli durumlarda rakibi engellemek için sayısız manevra seçeneği vardır. Kazanmak, şansın yanında yeterli planlama da gerektirir. 

Aşağıdaki liste, tavlada kullanılan birkaç stratejiyi anlatmaktadır: 

Ev Tahtasını Güçlendirmek

Ev tahtasında daha fazla kapı almaya odaklanır. Bu stratejinin iki avantajı vardır. Kendi ev tahtanızda çok sayıda kapı alarak rakibinizin kaçmasını zorlaştırırsınız. İkinci avantaj da, rakibin açıklarını vurduğunuzda, kırık pullarını oyuna sokması zorlaşır, rakip oyuna devam edemez ve size tahtanın kontrolünü tamamen vermiş olur. 

tavla stratejileri

 

 

 

Tavla Stratejileri


Kombinasyon

Kapı alma ve kaçmayı birleştirir veya diğer bir deyişle, kendi ev tahtanızda kapı alırken, rakip ev tahtasındaki iki pulunuzu kaçmayı düşünürsüz. 

Cesur Oyun

Açık vererek risk almak ve avantajlı konumlar oluşturmak veya rakibi vurmaya teşvik etmek. Emniyetli oyunun tersine, risk almak, zafere götürebilir, fakat oyunu kaybetmeyi de getirebilir. Temkinli Cesur – Açıkları koruyup, rakibi açıkları vurmaya teşvik etmek. 

Kaçmak

Rakibin ev tahtasından kaçmaya odaklanır. İki pulunuz rakibinizin ev tahtasında bulunur. Bunları mümkün olduğu kadar erkenden kaçmak çıkarınızadır, özellikle de rakibiniz kendi ev tahtasında kapı almaya başlıyorsa. Bunu yapmanızı sağlayan iki zar bileşimi 6-5 ve 6-6'dır. Tüm diğer zar bileşimleri, iki pulunuzu açık vermenize yol açar. 

Geri Oyun

Rakibin ev tahtasında çok sayıda kapı alarak, kendi pullarını içeri almasını önlemek ve açık vermeye zorlamak. 

Emniyetli Oyun

Mümkün olduğu kadar az açık vermeye odaklanır. Bu strateji, tahtada mümkün olduğu kadar çok kapı almaya çalışır ve rakibin kendi pullarınızı vurmasını önler. Bu strateji her zaman avantajlı değildir, çünkü oyunu kazanma fırsatları yaratmaz, rakip ise bu tür fırsatlardan avantaj sağlar. Uzun, yıpratıcı bir oyunun kendi riskleri bulunduğu unutmamalıyız ve şans önemli bir rol oynadığı için, yüksek bir çift zar atışı rakibin bizden kolayca kaçmasını sağlayabilir. 

Özet olarak, en iyi tavla stratejisini seçmek için, rakibinizin hamlelerini analiz ederek onun stratejisini bulmalı ve ardından bunun zıddı olan stratejiyi kullanmalısınız. 

Zarları unutmayın! Umarız zarlar size çalışır!

 

Tavla Oyna

 

7/10 (Toplam 6344 oy)