STRONNNG

ÖZET...

legend online oyna okey online oyna smeet online oyna tavla odası oyna
Türkiye’nin en iyi Okeycileri burada! Sen de hemen katıl! Mynet Okey masalarında Okey Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur!
Dahası da var:
-VIP Paketi ile kendine özel okey oyun odası açabilirsin.
-Süper Paket ile 2 kat puan kazanabilir, hem sohbet edip hem de özel mesajlaşabilirsin.
HEMEN OYNA
Türkiye burada Tavla oynuyor, sen de hemen katıl! Mynet Tavla odalarında dişine göre onbinlerce rakip seni bekliyor İster ustalarla, ister çaylaklarla Tavla Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur! Haydi, Mynet farkı ile sen de Tavla Oyna! HEMEN OYNA
abonelik
Mynet Oyun > Oyun Dünyası > Pokemon GO nedir?
Pokemon GO nedir?

Pokemon GO nedir?

Pokemon go nasıl oynanır? Pokemon go ipuçları? Pokemon go nasıl yüklenir? Pokemon go nasıl yakalanır? 

 Pokemon go son zamanlarda ülkemizde henüz yayınlanmasada en trend oyun olmayı başardı. Çocukluğumuz da ki en severek izlediğimiz çizgi film olan pokemon artık teknolojinin sayesinde gerçeğe yakın bir şekilde oynanabilir halde. Sizde merak ediyorsanız hadi başlayalım...

Android kullananlar nasıl indirecek / kuracak?

 Google Play Store’da henüz ülkemiz için yayınlanmadığından ilk olarak buraya tıklayarak apk dosyasını indiriyorsunuz. Daha sonra Ayarlar altından Güvenlik seçeneklerinden Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver seçeneğini aktif hale getirdikten sonra indirdiğiniz apk dosyasını kurup pokemon yakalamaya başlayabilirsiniz.

IOS kullananlar nasıl indirecek / kuracak ?

IOS için iki farklı şekilde indirebilirsiniz ;

  1. Pokemon Go şuanda Avustralya, Yeni Zelenda ve Kuzey Amerika’da çıktığından dolayı Telefonunuzun Ayarlar kısmından iTunes ve Apple Store altından Apple kimliğinize tıkladığınız zaman Apple Kimliğini Göster seçeneğine bastıktan sonra bölgenizi ayarları değiştirebilirsin. Daha sonra Apple Store üzerinden Pokemon Go diye aratıp indirebilirsiniz.

  2. Buraya tıklayarak Hipstore telefonunuza kurduktan sonra Ayarlar içinde Genel seçeneğinin altından Aygıt Yönetimi Seçilir içerisindeki yestech technology güvenli olarak işaretlenir. Hipstore uygulamasına girilip Pokemon Go indirebilirsiniz.

Pokemon Go Başlangıç

Pokemon GO nasıl oynanır?

 Google hesabınız ile oyuna giriş yaptıktan sonra karşınıza karakterinizin fiziksel özelliklerini seçebilceğiniz bir alan gelecek kendi zevkinize göre değiştirdikten sonra profesöre karşınıza gelecek ve size başlangıç için 3 tane pokemon tavsiye edicek hangisini istiyorsanız üzerine tıklamanız yeterli olucaktır. Bu pokemonlar Charmander, Squiertle ve Bulbasaur ama siz başlangıç olarak bu pokemonları istemiyorum Ash gibi Pickachu ile başlamak isterseniz bunun için bir ipucu verelim.

Pokemon Go Pickachu ile Başlamak

Pokemon GO Pickachu ile oynamak

 Profesör’ün size verdiği 3 pokemonu hiçbir şekilde seçmiyoruz ve gerçek hayatta yürüyoruz, profesör’ün verdiği pokemonlar ekran kaybolduktan sonra tekrar karşımıza geliyorlar ve bu işlemi 4 kere yaptıktan sonra profesör bize pickachu veriyor.

Pokemon GO'da Pokemon Nasıl Yakalanır?

Pokemon GO'da Pokemon Nasıl Yakalanır?

 Oyun başlangıç pokemonunuzu seçtikten sonra karakterinizi harita üzerinde görüceksiniz. Sağ alt tarafta etrafınızda olan pokemonları görebilirsiniz. Harita bir pokemon belirdiği zaman telefonunuz titreyecektir ondan sonra pokemona tıkladıktan sonra karşınıza pokemon gelecektir.Poketopu’nu isabetli bir şekilde fırlattığınız zaman pokemon topun içinde kalabilirde kalmak istemeyip tekrar fırlatmanız gerebilir. Bu gibi durumlarda şansınızı arttırmak için ileri ki seviyerler çıkacak olan Razz Bery ile pokemonu besleyip ondan sonra poketopunu fırlatabilirsiniz.

Pokemonları nasıl geliştirebilirim? 

Pokemon Go'da Pokemonları nasıl geliştirebilirim?

 Pokemon go da her pokemon’a ait candy’ler bulunmakta 12, 25 veya 50 tane (pokemona göre değişiklik göstermekte) topladıktan sonra pokemonu incelediğimiz alanda envolve yaptığımız zaman geliştirme yapabiliriz. En fazla candy isteyen pokemon magikarp 400 adet candy istiyor. Ama biriktirdikten sonra Gyarados olduğunu düşünürsek az bile denilebilir. Tabi ki de bu candyleri nereden bulucaz bunun için iki yöntem var ; 

  1. Her pokemon yakaladığımızda bize o pokemona ait 3 adet candy vermektedir.

  2. Elinizde aynı pokemondan fazladan varsa Transfer ederekte 1 adet candy kazanabilirsiniz.

Not : Elinizdeki fazla pokemonları transfer ederken CP (Combat Power) göre sıraladıktan sonra her pokemonun skillerine bakınız çünkü aynı pokemonlar aynı skillere sahip değiller bazen CP düşük olup daha güçlü vurabilen pokemonlar olabilir.

PokeStop nedir /ne işe yararlar?

Pokemon GO'da Pokestop nedir?

 Pokestoplara her uğradığınız zaman poketopları, meyveler ve yumurtalar kazanabilirsiniz.Gittiğiniz bir pokestop 5 dakika sonra sıfırlanır ve tekrardan size süpriz hediyeler verebilir. Oyun içerisinde birçok alanda pokestop bulabilirsiniz.

Pokemon canı azaldı veya öldü ne yapmalıyım?

 Çantanızda Potion ile canı azalmış olan pokemon’unuzun canını yükseltebilirsiniz. Eğer ki pokemonunuz canı 0 inmiş ise Revive eşyası ile pokemonunuzu tekrardan diriltebilirsiniz.

Pokemon GO GYM nedir?

Pokemon GO GYM Nedir?

 

 Geldik oyunun eğlenceli kısmına, oyuna başladıktan sonra 5 seviye olduğunuzda GYM ‘lere girebiliyorsunuz. İlk girişinizde size hangi takımda olmak istediğinizi soruyor 3 farklı takım var. Kırmızı, Mavi ya da sarı renkteki takımlardan birini seçtikten sonra savaşabilirsiniz.

 Eğer kendi takımınıza ait bir GYM geldiyseniz burada Gym itibarına göre pokemon ustaları pokemonlarını koyarak GYM koruyarak pokemonlarına tecrübe kazandırabilirler. Aynı zamanda Gym kalan her pokemonunuz için 21 saatte bir küçük pickachu paralarından kazanbilirsiniz ve bunlarla oyun içi eşyalar alabilirsiniz. Kendi takımınıza ait bir GYM ‘de savaştığınızda yendiğiniz her pokemon için o GYM’e itibar kazandırırsınız eğer ki GYM seviye atlarsa bir pokemon ustası için bir yer daha açılmış olur.

 Farklı bir takımın GYM geldiğinizde, bulunduğunuz GYM’in itibarını düşürüp ele geçirmeyi deneyebilirsiniz. 6 tane pokemonunuz için sırayla en düşük pokemon ustasından en güçlüsünü yenmeniz gerekmektedir.

Pokemon GO yumurtalarımı nasıl açarım?

Pokemon GO'da Yumurtaları nasıl açarım?

 

 Uğradığınız pokestoplarda sürpriz hediye olarak yumurta kazanabilirsiniz. Yumurtlarınızı pokemonlarınızın listendiği alanın sağ tarafından görebilirsiniz. Yumurtlar 2 km,5 km veya 10 km lik olabilir. Yumurtaya tıklayıp aktif hale getirdikten sonra belirtilen km gittiğinizde otomatik olarak açılacaktır.

Pokemon GO'da Dikkat edilmesi gereken ipuçları

 Her pokemon yakaladığınızda Stardust kazanırsınız bu dust’lar ile mevcut pokemonlarınızın combat powerlarını güçlendirebilirsiniz. 12 ci seviyeden sonra çok daha fazla CP sahip pokemonlar yakalamaya başlıyorsunuz o yüzden 12 ci seviyeden önce stardust harcamanız gereksiz olacaktır.

 Lucky egg ile alacağınız tecrübe seviyesini 2 katına çıkartabilirsiniz , eğer ki bir pokestop’a lure modulu koyarak pokemonları etrafınıza çekip lucky egg kullanırsanız daha hızlı level atlayabilirsiniz.

 Oyun hem GPS hem de kameranızı kullandığından dolayı şarjınız hızlı gidebilir oyunda ki AR modunu kapatarak savaşları kamera yerine animasyonlu arkaplanda yapmanız sizin için iyi olabilir. Aynı zamanda oyunun ayarlar kısmındaki battery save modunuda aktif hale getirerek şarjınızın az gitmesini sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle oyunu telefonuna indirmek istemeyenler için Mynet Oyun'un tek kişilik flash oyunlarında Pokemon Oyunları oynayabileceklerini hatırlatarak yazımıza son veriyoruz.

POKEMON OYUNLARI OYNA -----> Tıkla, Oyna!

 

 

 

 

8/10 (Toplam 627 oy)


Bu oyunları oynadınız mı?