STRONNNG

ÖZET...

legend online oyna okey online oyna smeet online oyna tavla odası oyna
Türkiye’nin en iyi Okeycileri burada! Sen de hemen katıl! Mynet Okey masalarında Okey Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur!
Dahası da var:
-VIP Paketi ile kendine özel okey oyun odası açabilirsin.
-Süper Paket ile 2 kat puan kazanabilir, hem sohbet edip hem de özel mesajlaşabilirsin.
HEMEN OYNA
Türkiye burada Tavla oynuyor, sen de hemen katıl! Mynet Tavla odalarında dişine göre onbinlerce rakip seni bekliyor İster ustalarla, ister çaylaklarla Tavla Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur! Haydi, Mynet farkı ile sen de Tavla Oyna! HEMEN OYNA
abonelik
Mynet Oyun > Oyun Dünyası > Pişti Oyna
Pişti Oyna

Pişti Oyna

PİŞTİ OYNA

Oyunlar insanların hayatında büyük bir yere sahiptir. Özellikle kağıt oyunları uzun zamanlardan beri oynanan ve birçok zamanı da eğlenceli hale çeviren oyunların başında yer almaktadır. Kağıtlar ile oynan pek çok oyun vardır. Bunların içinden istediğinizi seçerek arkadaşlarınız ile birlikte oynayabilirsiniz. Ama artık insanlar bu oyunları internet üzerinden oyun sitelerinde oynamaktadırlar. Oyun sitelerinde kağıt oyunları ile ilgili birçok kategori bulunmaktadır. Bunların içinde en çok oynanan ve dikkat çeken oyun pişti olmaktadır. Pişti oyunu yaş ve cinsiyet fark etmeden herkes tarafından sevilerek oynanır.

Pişti oynarken dikkat edilmesi gereken kuralla vardır ama bu kuralların çok zor olmamasından dolayı da herkes bu oyunu kolaylıkla öğrenebilir ve oynayabilir. İnternet üzerinden de bu oyunu oynamak insanları oldukça keyifli kılar. Eskilerden beri oynana pişti oyunu sayesinde siz de internetten bu oyunu bulup oynayabilirsiniz.

Ayrıca kağıt oyunlarından birisi olan pişti oyununu internetteki çeşitli oyun sitelerinden indirebilme imkanınız da vardır. Oyunu indirdiğiniz zaman ister online olarak isterseniz de flash oyun olarak oynayabilme imkanını yakalayabilirsiniz. Tüm bu oyunların yanı sıra internetten kolaylıkla bulabileceğiniz daha birçok kağıt oyunu türü vardır. Siz de bu oyunların arasından en çok sevdiğinizi ve oynamak istediğinizi seçerek zamanınızı daha eğlenceli hale getirebilirisiniz.

Pişti oynamak insanlarda eskiden beri gelen bir eğlencedir. Siz de bu eğlenceyi internet ortamında oynamanın ayrıcalığını yakalayın.

 

Pişti oyun kuralları nelerdir

Pişti, tek deste kağıt ve jokersiz olarak oynanır.

Her oyuncuya 4 kağıt dağıtılır. Oyun başlarken 3 tanesi kapalı bir tanesi açık kağıt yere dağıtılır. 

Yerdeki kağıtların üstünde bulunan kağıdın sayıca aynısı yada vale atılarak, yerdeki bütün kağıtlar alınır.

Yerde tek kağıt varken, o kağıdın sayıca aynısının yere atılması pişti olarak adlandırılır. 

Masa sahibinin tercihine bağlı olarak oyun blöflü yada blöfsüz olarak oynanabilmektedir.

Blöflü piştide yerde tek kağıt olması durumunda blöf yapan oyuncunun kağıdı kapalı olarak yere atılır ve bir önceki oyuncuya blöf yapılır. Önceki oyuncu blöfü görüp kağıdı açmak isteyebilir yada blöfü görmeden piştiyi kabullenebilir.

Blöf yapılması ve blöfün görülmemesi (kağıdın açılmaması) durumunda kağıtlar blöf yapan oyuncuya verilir.

Blöf yapılması ve blöfün görülmesi (kağıtların açılması) durumunda blöf doğru çıkmış ise kağıtlar blöf yapan oyuncuya verilir. 

Blöfün yanlış çıkması durumunda ise kağıtlar açık olarak yerde kalır.

 

Pişti Oyununu Nasıl Oynayabilirim ?

 

Her oyuncuya 4 kağıt dağıtılır.

Oyuncular 3 dakika içinde oynamak durumundadırlar. Sürenin dolmasından sonra el diğer oyuncuya geçer ve oynamamış olan oyuncunun kağıtları arasından bir tanesi rasgele seçilerek yere atılır.

Yere atılmak istenen kağıdın üzerine çift tıklamak yeterlidir. Aynı zamanda, sürükle bırak ile de istenen kağıt yere atılabilir.

Blöf yapmak istenilen kağıdın üzerine önce 'tek tıklanır' ve daha sonra 'blöf yap' tuşuna basılır.

 

Pişti Sistem gereksinimleri nelerdir ?

 

Pişti hali hazırda sadece Internet Explorer ile oynanabilmektedir. Firefox'ta da oynanabilecek sürümün geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Oyunu oynayabilmek için Flash 8 yüklü olmalıdır. Flash eklentisi web tarayıcıları tarafından otomatik olarak güncellenebilmektedir.

Internet Explorer ayarlarında 'ActiveX Bileşenlerini Çalıştır' seçilmiş olmalıdır.

Oyunun 1024x768 ekran çözünürlüğünde oynanması tavsiye edilmektedir.

Oyun süresince Internet bağlantısı aktif kalmalıdır.,

 

pişti oyna 

Pişti kağıtları

 

 

 

10/10 (Toplam 14419 oy)