STRONNNG

ÖZET...

legend online oyna okey online oyna smeet online oyna tavla odası oyna
Türkiye’nin en iyi Okeycileri burada! Sen de hemen katıl! Mynet Okey masalarında Okey Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur!
Dahası da var:
-VIP Paketi ile kendine özel okey oyun odası açabilirsin.
-Süper Paket ile 2 kat puan kazanabilir, hem sohbet edip hem de özel mesajlaşabilirsin.
HEMEN OYNA
Türkiye burada Tavla oynuyor, sen de hemen katıl! Mynet Tavla odalarında dişine göre onbinlerce rakip seni bekliyor İster ustalarla, ister çaylaklarla Tavla Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur! Haydi, Mynet farkı ile sen de Tavla Oyna! HEMEN OYNA
abonelik
Mynet Oyun > Oyun Dünyası > King Oyunu Kuralları Ve Cezaları
King Oyunu Kuralları Ve Cezaları

King Oyunu Kuralları Ve Cezaları

King Oyunu Kuralları Ve Cezaları

 

King internet sitelerinde eşi benzeri bulunmaz oyunlardan biridir. Oyuncusunu bilgisayara kilitleyen bu oyun zeka ve beceri oyunudur. İki ana bölüm altında sırayla seçerek oynanır, bu bölümler ise koz ve cezadır. Oyunun ceza bölümünde el almaz, kupa almaz, kız almaz, erkek almaz, son iki almaz ve Rıfkı almaz adı altında ayrı amaçları bulunan eller oynanır.

Oyun tarzlarından da anlaşılacağı üzere King oyunu oldukça eğlenceli bir oyundur. Bu oyunda koz kısmı sırası gelenin tercih ettiği koz üzerinden en fazla eli almak esasına dayanır. Ceza kısmında başarısız olan her el oyuncu puanından düşülür ve koz bölümünde bulunan her el için puan eklenir. Anlatılmaz yaşanır deyiminin tam yerinde kullanılacağı Kıng oyunu ilgiyle, zevk alarak oynayabileceğiniz bir oyun. Dilediğiniz vakit bir tık ötenizde bulunan Kıng oyunu alışkanlık yaratacak kadar ilginç bir oyundur. Oyunun ilk dört elinde ceza grubundan eller seçilmesi mecburi kılınıyor ve bu sebeple her oyuncu 2 koz, 3 ceza eli seçer. King oyunu ortalama 20 el oynandıktan sonra ilk maç bitmiş olur.

İnternet oyunlarının inanılmaz rağbet görmesi site sahiplerini de sevindiriyor. İnsanların boş zamanlarını internet sayesinde aktivitelerle geçirmesi eşi benzeri bulunmaz bir nimet. Kıng oyununu internet sayesinde hiç tanımadığınız insanlarla oynamanız oyuna farklı bir gizem katıyor. Dünyadan birçok insan ile karşı karşıya gelip becerilerinizi sınıyorsunuz.

 

King Nasıl Oynanır Kuralları nelerdir ?

 

King oyunu iki ana bölüm altında (koz ve ceza) sıra ile seçerek oynanır. Oyunun ceza bölümünde el almaz, kupa almaz, kız almaz, erkek almaz, son iki almaz ve rıfkı almaz başlıkları ile bulunan ayrı amaçları olan eller oynanır. Koz kısmı ise sırası gelenin tercih ettiği koz üzerinden en fazla eli almak esasına dayanarak oynanır. Ceza kısmında başarısız olan her el oyuncu puanından düşülür. Koz bölümünde alınan her el için puan eklenir. Oyunun ilk dört elinde ceza grubundan eller seçilmesi mecburidir. Her oyuncu 2 koz 3 ceza eli seçer. Oyun toplam 20 el sonra biter. Ceza grubundaki ellerde oyunun amacı tamamlanmışsa kağıtlar bitene kadar oynanmaz, yeni ele geçilir.

 

King Oyunu Cezalar 

king cezaları

 

Ceza bölümündeki oyunların her birinin farklı bir amacı ve ceza puanı vardır;

  • El almaz: Oyuncular yerden hiç kağıt almamaya çalışır. Alınan her el 50 puan ile cezalandırılır.
  • Kupa almaz: Oyuncular kupa serisi kağıtları almamaya çalışırlar. Alınan her el 50 puan ile cezalandırılır.
  • Kız almaz: Oyuncular yerden Q (kız) tipi kağıtları almamaya çalışırlar. Alınan her el 100 puan ile cezalandırılır.
  • Erkek almaz: Oyuncular yerden J ve K (erkek resimli) tipi kağıtları almamaya çalışır. Alınan her el 60 puan ile cezalandırılır.
  • Son 2 almaz: Oyuncular oynanan elin son 2 turunda kağıt almamaya çalışır. Alınan her el 180 puan ile cezalandırılır.
  • Rıfkı almaz: Oyuncular yerden Kupa papazını almamaya çalışır. Alınan her papaz 320 puan ile cezalandırılır.

king-oyna

 

10/10 (Toplam 11728 oy)