> > Ateşle Rüzgarın İnanılmaz Dansı!
Rottweiler'ın yavrularını görenler gözlerine inanamıyor!

Rottweiler ile Terrier'in yavruları sizi şaşkına çevirecek!...

Tam bir çılgınlık!

Sakın evde denemeyin!...

İhaleli Batak Oyunu

İhaleli Batak Oyunu

İhale Batak, iskambil kağıtlarıyla oynanan bir oyun türüdür, internette binlerce oyun arasında ilgi gören oyunlardan biridir. Farklı bir oyun tarzı olduğundan, oyuncu kitleleri de kaybetmekten çok kazanmayı sevenlerdir. İhale Batak dikkatinizi iyice verip, iyi düşünüp doğru karar vereceğiniz bir oyundur. Çok zevkli ve sürükleyici olan bu oyun sıradan bir iskambil destesinden ne harikalar yaratıldığının açıkça ispatıdır.

İnternet ortamında sayısız hayranı olan bu oyunun hayranları gerçekten de bilgisayar başına İhale Batak oyunu için oturdu mu saatlerce kalkamazlar ve zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar. Bu oyunda her oyuncu elindeki sayıya göre, ismi üzerinde ihale usulü sırayla başlarlar. İhale Batak ismini bu sebepten dolayı alır. Elindeki sayıya göre oyunu başlatan kişinin ardından en sona kalan oyuncu elindeki ihaleyi söylemek zorundadır ve eli iyiyse ihaleye girer. En az 6’yla ihale başlar olur da 6 ve ya üstü diyen olmazsa ihale 5 ile ihale son oynayanda kalır. Bu oyunculardan sırası gelen ihaleyi alamazsa batar.

Karmaşık gibi görünen oyun aslında pratikte çok kolay, zeka geliştirici ve bir o kadar da eğlencelidir. İnternette oynayarak daha fazla zevk alacağınız bu oyunun site yapımcılarının oluşturduğu sohbet bölümünde keyifli sohbetler edip arkadaşınızın oyun sırasını beklerken eğlenceli vakitler geçirebilirisiniz. İhale Batak oyununun sanal sosyal alanında yeni insanlarla tanışıp oyun oynama teknikleri hakkında oldukça fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Batak Oyun Kuralları Nedir ?

 

Batak oyununda koz her zaman maçadır. Oyunun amacı elinize dağıtılan kağıtlara göre o turda kaç adet el kazanacağınız üzerine tahminde bulunmak ve en az tahmin ettiğiniz kadar el kazanmaktır. Masaya atılan kağıtların en büyüğünü süren ya da oynanan seriden kağıdı olmadığı için koz oynayan kişi eli alır. Oyuncular yere direkt olarak koz atamazlar. Koz oynamaya başlamak için oyunculardan herhangi birinin başka bir seriden olan kağıda koz atması gerekir. Eğer masaya koz oynanmışsa oyuncu elinde varsa, masadaki en yüksek kozu geçecek olan kağıdı atmak zorundadır. Bu kural sadece koz (maça) için geçerli olup diğer serilerde bu mecburiyet yoktur. Oyuncu tahmin ettiği kadar el alırsa, bu on ile çarpılarak puan hanesine yazılır. Eğer tahmin edilenden fazla el aldı ise tahmin ettiği adetteki el 10 ile, fazlası ise 1 ile çarpılarak puan hanesine yazılır. Eğer oyuncu tahmin ettiğinden daha az ya da 3 el daha fazla alırsa batar, ve tahmin miktarı kadar (-) puan yazılır. Bir oyuncu sıfır el tahmin ettiyse (el almaz) ve hiç el almadı ise 50 puan kazanır, fakat 1 el dahi alsa (-) 50 batar.

 

ihalelei batak

10/10 (Toplam 12 oy)