STRONNNG

ÖZET...

legend online oyna okey online oyna smeet online oyna tavla odası oyna
Türkiye’nin en iyi Okeycileri burada! Sen de hemen katıl! Mynet Okey masalarında Okey Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur!
Dahası da var:
-VIP Paketi ile kendine özel okey oyun odası açabilirsin.
-Süper Paket ile 2 kat puan kazanabilir, hem sohbet edip hem de özel mesajlaşabilirsin.
HEMEN OYNA
Türkiye burada Tavla oynuyor, sen de hemen katıl! Mynet Tavla odalarında dişine göre onbinlerce rakip seni bekliyor İster ustalarla, ister çaylaklarla Tavla Oyna, hem sohbet et, hem yeni arkadaşlıklar kur! Haydi, Mynet farkı ile sen de Tavla Oyna! HEMEN OYNA
abonelik
Mynet Oyun > Oyun Dünyası > 51 Oyna
51 Oyna

51 Oyna

51 OYUNU OYNAMANIN İNCELİKLERİ

                51 oyunu, 2 deste iskambil kağıdı, 2 joker ile oynanır ve 4 kişi gerektirir. Oldukça zevkli olan bu oyunla hem sosyal bir ortam yakalayabilir hem de rekabet etmenin heyecanı ile iyi vakit geçirebilirsiniz. İnternetten de oynayabileceğiniz bu oyun oynaması basit ancak zevkli olan oyunlardandır. Oyuna başlamadan önce en düşük 51 olmak üzere, 51, 81 veya 101 olarak baraj puanı belirlenir. 51 oyunu ismini buradan almaktadır, ancak bu sayıların neye göre günümüze kadar bu şekilde standart olarak geldiği konusunda bir bilgi bulunmamaktadır.

                Oyunun amacı elinizdeki kartları kimseye göstermeden, barajı geçmeye çalışmaktır. 51 oyunu içinde her kartın bir puanı vardır ve oyunu kazanabilmeniz için elinizdeki kartların toplamı belirlediğiniz barajı geçmelidir. İlk dağıtımda 15'er kart dağıtılır ve ilk el işinize yaramayan birer kağıt yere atılır. Diğer ellerde oyunun geri kalan süresi boyunca elinizde 14 kart olacak. Sıra size geldiğinde yerden bir kart çekecek ve işinize yaramayan bir kartı yere atacaksınız. 51 oyunu barajını geçmenizi sağlayacak olan kartlar aynı gruptan olmalıdır. 51 oyunu kağıt gruplarına per adı verilir. Oyunculardan biri barajı geçecek şekilde elindeki kartları açtığında, yeni baraj o oyuncunun puanı olmuş olur ve diğer oyuncular artık o oyuncunun puanını geçmek zorundadır. Bu yüzden ilk açan olmak her zaman daha avantajlıdır. 

 

51 OYNA

 

 

8/10 (Toplam 4137 oy)


Bu oyunları oynadınız mı?